fortunaTV Channel (KADINA ÖZEL, ERKEKLERE GÜZEL Televizyon)

SON DAKİKA: İSRAİL'İN GAZZE SALDIRISI FİLİSTİN'DEN CANLI YAYIN - LIVE


fortunaTV.com
fortunaTV Channel İsrail'in Filistin'e saldırıları sebebiyle, Mavi Marmara saldırısını tüm dünyaya CANLI YAYINLADIĞI gibi. bu saldırıları da canlı yayınlamak amacıyla programlı yayınını bir süre için değiştirmiştir. {Bağlantı hızınıza göre CANLI YAYIN 20 Saniye içinde otomatik olarak başlayacaktır}

fortuna format YAPIM - REKLAM & PRODÜKSİYON (TV FORMATLARI)

1 2 3 4 5 6 7 8

En İyi Video Kurgu Montaj Programı Hangisi?

Günümüzde televizyon kanalları ve post prodüksiyon şirketlerinin kurgu montaj programı tercihleri, o kurumların seviyesini belirlemektedir. Programların en iyisini seçenler, genellikle en başarılı işlere de imza atanlar oluyor. Türkiye'de ilk kullananlardan biri olarak benim her zaman tercihim Final Cut olmuştur. Profesyonelliği en üst seviyede yaşayanlar için en iyi kurgu montaj programı tartışmasız Final Cut'tır. Dünyada sinema filmleri ve en büyük tv kanallarının vazgeçilmez tercihi olmasına karşın Türkiye'deki TV5 gibi çok az sayıda ulusal televizyon kanalı Final Cut kullanmaktadır. 2004 yılında 8 adet Final Cut set sistemini kuran TV5 bu konuda öncü olmuştur. MAC ile kullanılabilen Final Cut'ın hemen bir alt seviyesinde PC kullanıcıları için en iyi tercih Adobe Premiere CS serisi olur. Hatta After Effects'i de aynı kategoriye koyabiliriz. Çünkü son yıllarda kurgu montaj için video editing programı gibi kullanılmaktadır. After Effects için internetten kolaylıkla bulunabilen hazır kurgu (template) dosyalarıyla pratik işler çıkarılmaya başlandı. Şahsen ben hazıra konmak yerine kendi beynimi çalıştırmayı tercih ettiğim için After Effects'i tıpkı adındaki gibi sadece görsel efekt uygulamak amacıyla kullanıyorum. Avid, benim için yeterli gelmiyor. Sony Vegas ve Pinnacle Studio iyi görüntü kalitesi yakalamamı sağlıyor olmasına karşın benim için biraz yavaş ve basit kalıyor. Henüz profesyonellik aşamasına ulaşamamış bazı televizyon kanalları ise Edius tercih ediyor. Bana göre Edius, ''Hiç elimi sürmeyeceğim bir program''. Bir türlü kanım ısınamadı... iMovie, MoviMaker vb. programlar da kendi tabirimle; ''Düğün kaseti montajlayanlara hitap ediyor''.

Yukarıda adı geçen programlardan pratiklik & kullanım performansı bakımından bir sıralama yapmam gerekirse en iyi video kurgu montaj programı hangisi olur?
1* Final Cut
2* Adobe Premiere
3* Avid

4* Edius
5* Sony Vegas 
6* Pinnacle Studio 
7* iMovie

8* MovieMaker

~KÜLTÜR SANAT & YAŞAM HABERLERİ~ Başlıklar

« »

~~~ SİNEMA VİZYON HABERLERİ ~ Başlıklar ~~~

« »
Custom Search
/>